Ryds Bilglas öppnar ny verkstad i attraktivt område

Ryds Bilglas öppnar en ny verkstad i Kungsängen Brunna, som är ett industriområde i stark expansion med attraktivt företagsklimat och stora framtida utvecklingsmöjligheter.
Verkstaden ligger i fina och moderna lokaler, väl placerad intill E18:s påfart vilket är ett läge med mycket bra exponering och enkel åtkomst för Ryds Bilglas kunder.
Verkstaden drivs av teknikerna Johan Andersson och Sebastian Esbjörnsson, som levererar en effektiv och smidig service med fokus på kvalitet.
– Brunna industriområde är en perfekt plats för vår fortsatta tillväxt. Läget gör att vi kan möta behoven både lokalt och från kunder som passerar längs E18. Vi ser fram emot att välkomna både nya och återkommande kunder till vår nya verkstad, säger Fredrik Karlsson, Managing Director för Ryds Bilglas i ett pressmeddelande.
MER BRANSCHNYTT
VISA FLER









