Justerbar ljusstyrka upp till 500 lumen

Justerbar ljusstyrka upp till 500 lumen

Ljusstyrka, flexibilitet och driftsäkerhet är några av ledorden hos Scangrips nya arbetslampa
Justerbar ljusstyrka upp till 500 lumen

Med justerbar ljusstyrka upp till 500 lumen, IP65-klassning och flera fästmöjligheter är nya uppladdningsbara LED-handlampan Uniform 03.6208 från Scangrip något av det bästa vi sett på området på länge.

Arbetslampan är bland annat utrustad med kraftig magnet, vridbar upphängningskrok och bältesklämma för enkel och säker placering under arbete. Ett stort plus är att lampans huvud är vinklingsbart upp till 180 grader, vilket är tacksamt vid jobb i trånga utrymmen.

Kapaciteten då? Jo, med en högpresterande LED-panel med 32 dioder och steglöst justerbar ljusstyrka upp till 500 lumen har du definitivt tillräckligt med “kräm”. För fokuserad belysning levererar toppljuset 175 lumen och med OPTILight-läget optimeras både ljusflöde och batteritid efter arbetsmiljö och behov.

Läs mer på www.wer.se.

SKRIVEN AV
DMV