Klart verktygen ska ha ett rött skåp

Ett verktygsskåp kan vara – bara ett verktygskåp. Det kan också vara ett bildskönt inslag i verkstaden som man gärna vilar ögonen på.
Klart verktygen ska ha ett rött skåp

Pela vill erbjuda mer än så. Man har nämligen tagit fram sin populära och praktiska garageinredning i silver och svart i en ny färgsättning – rött och svart! Det betyder att även den rödsvarta garageinredningen erbjuder smarta förvaringslösningar som exempelvis en verktygsvagn på hjul som enkelt kan förflyttas närmare arbetsområdet.

Pelas rödsvarta garageinredning är i likhet med sin silver-svarta tvilling 3 meter lång och 2 meter hög och består av ett fullstort verktygsskåp av golvmodell, tre överskåp, tre hurtsar, en bänkskiva och en verktygstavla. Priset är än så länge en hemlighet. Läs mer på www.verktygsboden.se

SKRIVEN AV
Pierre Kjellin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.