Trycksprutor 2.0

Alentec & Orion har rullat ut två nya batteridrivna trycksprutor. Den första produkten att lägga på minnet är e.CLEANER, som är en högpresterande tryckspruta anpassad för både sura och alkaliska rengöringsmedel. Trycksprutan har en rad smarta funktioner; som en digital batteridisplay där laddningsstatus visas i procent.
e.FOAMER är den andra nyheten och är en effektiv, batteridriven tryckspruta för skumapplicering. Trycksprutan, som finns i två versioner för olika rengöringsmedel, har två sprutlägen (manuell och kontinuerlig) och kommer med tre medföljande skuminsatser. Drifttiden ligger på upp till 50 minuter.
Både e.CLEANER och e.FOAMER har båda en ergonomisk konstruktion, IP54-klassning och integrerat tillbehörsfack. Laddas via USB-C.
Läs mer på www.alentec.com.
FLER NYHETER
VISA FLER






